2021-2022 навчальний рік

 

Режим роботи закладу на 2021-2022 н.р.

2020-2021 навчальний рік

Мова, якою відбувається освітній процес у закладі освіти – українська.

       Правовий статус української мови сьогодні визначає Конституція України, прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року.У статті 10 Конституції записано: “Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. B Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом”. Мовні відносини в Україні регулює також Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної"

          На виконання ст. 10. Конституції України, законів України «Про освіту» (ст. 1, 6, 7), «Про загальну середню освіту» (ст. 1, 5, 7), з метою створення належних умов для розвитку і розширення сфери функціонування української мови, виховання шанобливого ставлення до неї, формування патріотизму школою здійснюється відповідна організаційна робота.

         Українська мова є мовою повсякденного спілкування педагогічних працівників, учнів та їх батьків. Усі учасники освітнього процесу дотримуються єдиного мовного режиму як на уроках, так і в позаурочний час. Кількість учнів, які охоплені українською мовою навчання, становить 100%. Викладання базових дисциплін державною мовою здійснюється на належному рівні. Українською мовою проводяться засідання педагогічної ради, ради закладу, семінари, наради, збори колективу, друкуються тексти оголошень і повідомлень, плакатів та шкільних газет. Шкільна документація ведеться відповідно до Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти. Нормативно-правова документація упорядкована у відповідності до вимог (номенклатурна справа № 02.2-05)

       Шкільна бібліотека є осередком, де здійснюється робота щодо дотримання мовного законодавства: забезпечення літературою вчителів, різноманітними довідниками учнів школи. На її базі проводяться позакласні заходи, виставки дитячої творчості за тематикою, пов'язаною з народознавством. Бібліотека повністю забезпечує підручниками української мови та літератури, хрестоматіями та художніми текстами учнів школи.

          Питання функціонування державної мови під час освітнього процесу залишається і надалі одним із найбільш пріоритетних напрямів освітнього процесу. Принципове значення для майбутнього української мови має національна свідомість та мовна гідність.

          Проводиться робота з педагогічним колективом та технічними працівниками щодо дотримання мовного режиму в школі відповідно до роз’яснень, викладених у листі Міністерства освіти і наукою України від 07.10.2017 № 1)/9-542 «Щодо застосування державної мови» та ст. 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка набула чинності 16.01.2021 року.

2. Порядок проходу в будівлю школи

2.1.Пропускний режим у будівлю школи  забезпечують вахтери, чергові технічні працівники, сторожі. Центральний вхід у будівлю школи    у вихідні та святкові неробочі дні – постійно зачинений.

2.2. Контрольно-пропускний режим для здобувачів освіти:

2.2.1.Здобувачі освіти  проходять в будівлю школи через центральний вхід.

2.2.2.Початок навчальних занять о 800 годин. Здобувачі зобов’язані прибути  до школи не пізніше 750 год.

2.2.3.Виходити зі школи здобувачам освіти до закінчення навчальних занять дозволяється лише на підставі заяви батьків, за присутності батьків або осіб, які  їх замінюють.

2.2.4.Вихід здобувачів  зі школи на уроки фізичного виховання для 1-4-х класів відбувається організовано у супроводі вчителя, фізичного виховання,  трудового навчання для   5-11-х класів – самостійно (без супроводу).

2.2.5.Під час канікул здобувачі освіти допускаються в школу згідно плану заходів на канікули, затвердженому директором школи.

2.2.6.Здобувачі освіти не мають права знаходитися в будівлі школи та на її території після закінчення навчальних занять або позаурочних заходів.

2.2.7.У приміщенні та на території школи здобувачам освіти суворо заборонено: паління, вживання алкоголю та наркотичних речовин.

2.3. Контрольно-пропускний режим для працівників школи:

2.3.1.Представники адміністрації та інші працівники школи мають змогу проходити та знаходитись у приміщенні школи в будь-який час доби, а також у вихідні та святкові дні, якщо це необхідно для виконання службових обов’язків і не обмежено поточними наказами відповідального за контрольно-пропускний режим.

2.3.2.Педагогам рекомендовано бути в школі не пізніше 745 год. ранку, черговим учителям за графіком  -  730 год..

2.3.3.В окремих випадках, у відповідності з розкладом занять, затвердженим директором школи, уроки конкретного педагога можуть починатись не з першого уроку. У даному випадку та інших конкретних випадках педагог зобов’язаний прийти до школи не пізніше, ніж за 15 хвилин до свого першого уроку.

   2.3.4.Учителі перших класів приходять до школи з розрахунком часу необхідного для зустрічі дітей біля входу до школи  та супроводу їх до класу, але не пізніше 745 год. По закінченні занять класовод передає дітей батькам, що їх зустрічають. Через 2 тижні, після початку навчальних занять, здобувачі освіти самостійно проходять до класу, де їх зустрічає вчитель.

2.3.5.Адміністрація школи та вчителі зобов’язані заздалегідь попередити вахтера, чергового технічного працівника, сторожа про час запланованих зустрічей з батьками,  а також про час і місце проведення батьківських зборів.

2.3.6.Всі інші працівники школи приходять в школу у відповідності з графіком роботи, затвердженим директором школи.

2.4.Контрольно-пропускний режим для батьків (законних представників) здобувачів освіти:

2.4.1.Батьки здобувачів освіти  проходять до будівлі школи через центральний вхід.

   2.4.2.Батьки проходять у будівлю і повідомляють ім’я, по батькові та прізвище вчителя або адміністратора, до якого вони направляються, а також прізвище, ім’я своєї дитини, клас, в якому вона навчається. Технічний працівник, вахтер, черговий учитель з’ясовує мету приходу, записує відвідувача до «Журналу обліку відвідувачів» і  пропускає в приміщення школи.

2.4.3.З учителями батьки зустрічаються на батьківських зборах, за запрошенням або після уроків,  і лише в екстрених випадках під час перерви.

2.4.4.Учителі зобов’язані заздалегідь попередити чергового про прихід батьків, а також про час та місце проведення батьківських зборів.

2.4.5.Батькам не дозволяється проходити  з габаритними сумками чи валізами.

2.4.6.Прохід у школу батьків з особистих питань до адміністрації школи можливий за умови попередньої домовленості з представниками самої адміністрації.

2.4.7.У випадках незапланованого приходу до школи батьків здобувачів освіти, черговий з’ясовує мету їх приходу і пропускає в будівлю школи тільки з дозволу адміністрації.

2.4.8.Батьки, що супроводжують або зустрічають своїх дітей,  не заходять до  їдальні,  кабінетів, туалетів і чекають дітей у фойє школи.

2.4.9.На території школи батькам суворо заборонено: паління, вживання алкоголю та наркотичних речовин.

2.5. Контрольно-пропускний режим для відвідувачів школи.

2.5.1.Відвідувачі проходять у будівлю школи через центральний вхід.

2.5.2.Особи, не пов’язані з навчальним процесом, які відвідують школу за службовою необхідністю, пропускаються при пред’явленні документу державного зразку, що засвідчує особу, за погодженням з директором школи (особою, що його заміняє) і записом у «Журналі обліку відвідувачів».

2.5.3.Посадові особи, які прибули до школи з перевіркою, пропускаються при пред’явленні документу, що засвідчує особу з обов’язковим повідомленням адміністрації школи та відповідною реєстрацією.

2.5.4.Групи осіб, що відвідують школу для проведення і участі в масових заходах, семінарах, конференціях, оглядах тощо, допускаються в будівлю школи за дозволом директора школи.

2.5.5.На прийом до директора школи в години прийому або за викликом, відвідувачі пропускаються до школи:

         - в адекватному стані (визначається візуально);

         - з виключеними мобільними телефонами.

2.5.6.У разі виникнення екстреної ситуації черговому вахтеру або  черговому технічному працівнику необхідно викликати   працівника школи або представника адміністрації.

2.5.7.При відвідуванні школи відвідувач зобов’язаний за проханням чергового технічного працівника, вахтера  надати на візуальний огляд принесені з собою речі для недопущення проносу в будівлю школи алкоголю, наркотичних, вибухонебезпечних, легкозаймистих, отруйних речовин і рідин, заборонених для зберігання та перенесення без спеціального дозволу предметів, зброї та боєприпасів тощо.

2.5.8.У випадку виявлення у відвідувача або в його речах зброї, речовин, рідин, предметів  черговий технічний працівник, вахтер  затримує відвідувача, негайно доповідає про випадок черговому адміністратору і директору школи (особі, що його заміщує) та діє у відповідності до отриманих вказівок.

2.5.9.Не припустимо від відвідувачів школи приймати на зберігання будь-які предмети та речі. 

2.5.10.У разі виникнення конфліктних ситуацій, пов’язаних з допуском відвідувачів до будівлі школи, вахтер, черговий технічний працівник діє за вказівками директора школи чи його заступника.

3. Правила поведінки відвідувачів школи:

3.1. Відвідувачі, що знаходяться в приміщенні школи зобов’язані:

-  зберігати встановлений порядок і дотримуватись норм поведінки в громадських місцях;

- не допускати виявлення неповажного ставлення до педагогічного та обслуговуючого  персоналу, здобувачів освіти та інших відвідувачів школи;

-  виконувати законні вимоги та розпорядження адміністрації та працівників школи;

- не створювати перепон належному виконанню адміністрацією, вчителями, працівниками школи їх службових обов’язків;

- відноситись бережливо до майна школи, зберігати чистоту, тишу та порядок у приміщенні навчального закладу.

3.2. Відвідувачам школи забороняється:

-  знаходитись у службових приміщеннях або інших приміщеннях школи без дозволу на те директора;

- виносити з приміщення школи документи, надані для ознайомлення;

- знімати зразки документів зі стенду, а також розташовувати на ньому оголошення, не узгоджені з адміністрацією школи;

- приносити в приміщення школи алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і лег-козаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю (крім осіб, котрим в установленому порядку дозволено зберігання та носіння табельної зброї і інших засобів), а також особисті речі за винятком портфелів і тек з документами, дамських сумок;

- палити в приміщенні та на території школи;

- вести розмови з мобільного телефону у всіх приміщеннях;

- бути присутнім на зборах та інших заходах з включеним мобільним телефоном;

- входити до школи в стані алкогольного чи іншого сп’яніння,  з дитячими колясками, з домашніми тваринами, товарами для продажу, а також в брудному одязі і з великогабаритними речами (виключаючи робітників, що виконують будівельні і ремонтні роботи);

- факти порушень громадського порядку і завдані збитки приміщенню фіксуються в установленому порядку особами, котрі здійснюють пропускний режим.

4. Відповідальність відвідувачів школи за порушення даного Положення:

- у випадку порушення відвідувачем школи пропускного режиму і правил поведінки йому робиться зауваження відповідальними за контрольно-пропускний режим, а в разі необхідності -  будь-яким працівником школи;

- у випадках скоєння відвідувачами кримінальних дій, винні особи підлягають  кри-мінальній відповідальності згідно чинного законодавства;

- у випадку зумисного чи незумисного пошкодження або знищення майна зага-льноосвітніх шкіл на винних осіб поряд з адміністративною або кримінальною відповідальністю покладається обов’язок відшкодування причинених збитків.

5. Порядок пропуску представників засобів масової інформації

  5.1.Працівники засобів масової інформації пропускаються в будівлю школи за акредитаційними посвідченнями чи картками тимчасової акредитації при наданні редакційного посвідчення.

  5.2.Представники засобів масової інформації на заходи, що проводяться в приміщенні школи, пропускаються лише після перевірки документів, котрі підтверджують їх особу.

6. Організація і порядок проведення ремонтно-будівельних робіт у будівлі та приміщеннях школи

      Робітники і фахівці ремонтно-будівельних організацій пропускаються в приміщення школи вахтером або черговим технічним працівником  для виконання ремонтно-будівельних робіт за розпорядженням директора школи.

7. Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій або ліквідації аварійної ситуації

7.1.Пропускний режим у будівлі школи на період надзвичайних ситуацій обмежується.

7.2.Після ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску згідно з даним Положенням.

8. Порядок евакуації здобувачів освіти, працівників  та відвідувачів школи  з приміщень та порядок їх охорони

8.1.Порядок оповіщення здобувачів освіти,  працівників школи  та їх евакуації з приміщення при надзвичайних ситуаціях (пожежа, стихійне лихо, інформація про загрозу скоєння терористичного акту тощо) та порядок їх охорони розробляються директором школи спільно з відповідальними за ведення роботи з охорони праці, протипожеж ної та електробезпеки.

 

8.2. За встановленим сигналом оповіщення всі здобувачі освіти, працівники та відвідувачі школи, а також робітники, які здійснюють ремонтно-будівельні роботи в приміщенні школи,  евакуюються з будівлі згідно з планом евакуації, що знаходиться в приміщенні школи на видному і доступному для відвідувачів місці. Пропуск відвідувачів у приміщення школи припиняється. Працівники школи і відповідальні особи приймають заходи по евакуації і забезпечення безпеки людей, що знаходяться в приміщенні, при прибутті співробітників відповідних служб для ліквідації надзвичайної ситуації забезпечують їх безперешкодний пропуск у будівлю школи.